Header

Lian Ross

Urodziła się 8 grudnia 1962 roku w Hamburgu (Niemcy). Jej prawdziwe imię i nazwisko to Josephine Hiebel. Jest żoną znanego producenta muzycznego Louis’a Rodriguez’a. Piosenkarka, autorka tekstów, która wzięła udział w różnych projektach muzycznych.  Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w roku 1980 w zespole „Happy”. Cztery lata później, w 1984,  pod artystycznym pseudonimem – Josy wylansowała utwór „Magic”, a rok później, już jako Lian Ross, nagrała dla wytwórni ZYX Record wielki przebój „Say You’ll Never”, którym to zdobyła wielką popularność w dyskotekach całej Europy. Tego samego roku ukazał się jej drugi maxi singiel „Fantasy” utrzymany w podobnym klimacie, co zostało docenione przez fanów. Rok 1985 to dla Lian Ross również praca w projekcie Creative Connection, stworzonym przez jej męża Luisa. Z grupą nagrała 3 maxisingle – „Call My Name”, „Scratch My Name” oraz „You’re My Heart, You’re My Soul” – znany z repertuaru duetu Modern Talking. W latach 90-tych Lian występowała również w kilku nowych projektach, z czego warto wymienić grupę 2 Eivissa oraz Fun Factory. Podsumowaniem twórczości Lian Ross jest album „The Best Of And More” wydany w 2005 roku przez niemiecką wytwórnię ZYX Music.  W 2010 roku nagrała singiel „Minnie The Moocher” – utwór ten jest coverem nagrania Cab’a Calloway z roku 1938.
Co ciekawe, mimo że artystka była dosyć znana jako gwiazda Euro-Disco, to jej pierwszy studyjny album „I Got The Beat” został wydany dopiero w 2013 roku. Odradzające się Italo-Disco z gatunku New Generation otworzyło przed Lian nowe wyzwania. Zaczęła ponownie koncertować, pracowała również nad piosenkami z nowymi artystami – TQ oraz Mode One.  Odwiedziła tak egzotyczne miejsca jak Kazachstan, gdzie w 2015 roku wystąpiła na żywo w kasynie Makao. W roku 2016 wytwórnia ZYX Music wydała dwupłytową kompilację zawierającą wszystkie przeboje Lian wraz z ich remiksami. W tym samym czasie pracowała też nad zupełnie nowym albumem wraz ze swoim mężem. Album ten ostatecznie został wydany 19 sierpnia 2016 roku. Największym przebojem z nowego krążka okazał się utwór „Game Of Love” – napisany dla Ryan przez Mode One. Następnym singlem promującym ów album był „Dr. Mabuse”. Do obu utworów nakręcono wideoklipy, aczkolwiek tylko „Dr. Mabuse” został wydany na czarnym krążku w wersji maxi-singlowej. Końcem 2016 roku wystąpiła przed publicznością Vilna na Litwie, a w roku 2017 nagrała piękną balladę „Viva La Paz”, specjalnie na okazję koncertu w Boliwii. Początkiem 2018 roku,  na walentynki Lian Ross nagrała kolejną piosenkę wraz z Mode One – utwór „I Still Love”, który był zapowiedzią zupełnie nowego albumu.
Polscy fani mogli zobaczyć Lian na żywo podczas kolejnej edycji Baltic Party w roku 2019. Koncert zgromadził tłumy fanów na promie Stena Line i był wielkim wydarzeniem dla fanów muzyki dyskotekowej. Podczas koncertu po raz pierwszy zaśpiewała na żywo piosenkę „I Still Love”, w duecie z przybyłym z Hiszpanii Raulem Olivaresem (Mode-One). Utwór ostatecznie został zamieszczony na nowym albumie Lian, zatytułowanym „3L”. Trzecia płyta oficjalnie zostanie wydana 29 maja 2020 roku.

Ważniejsze single: Say You’ll Never (1985), Fantasy (1985), Neverending Love „Rap” (1986), It’s Up To You (1986), Oh Won’t You Tell Me (1987), Do You Wanna Funk (1987), Say Say Say (1988), Feel So Good (1989), Keep This Feeling (1994), I Wanna (2005), Never Gonna Lose (2005), Dr.Mabuse (2017), Young Forever (2019)

opracowanie dla RM80.pl: Artur Góralczyk

Newsy artysty

Teledyski artysty

Wydarzenia artysty

No comment

Dodaj komentarz