Header

EVADA

EVA MANGO, EVADA, to pseudonimy artystyczne Loretty Ferrarato, włoskiej piosenkarki, popularnej w latach 80 i 90 dwudziestego wieku, śpiewającej między innymi z duetem SAMOA PARK.
Niestety, nie znamy dokładnej daty jej urodzenia, wiemy tylko że urodziła się we włoskiej miejscowości Montegrotto Terme w prowincji Padwa.

Studiowała muzykę, solfeggio i śpiew u profesor Lidii Suardi z konserwatorium w Padwie w C.Pollini oraz aktorstwo w Piccolo Teatro w Mediolanie z aktorem Ottavio Fanfani.
Loretta zaczęła śpiewać w teatrach, a następnie ze swoją grupą w hotelach Abano Terme i M Spotkanie z Carlo Alberto Rossi, co prowadzi ją do mediolańskich studiów nagraniowych gdzie rozpoczyna swoją muzyczną karierę, choć kontynuuje naukę języków, stając się IULM Milan’s Parliamentary and Simultaneous Interpreter.

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych staje się we Włoszech dość sławna i popularna.
Pierwszy singiel wydaje w 1978 roku z Frankiem Fremusem i Mino Reitano. Bierze udział w różnych programach telewizyjnych, śpiewając piosenki ‘’Move in do it’’ i ‘’The Queen of love’’.
Z Mino Reitano pracowała kilka lat w Szwajcarii i Niemczech. Następnie poznaje Pino D’Angiò i zmienia wytwórnię płytową, przyjmując pseudonim Eva Mango.
Piosenka „S’alza il vento’’ (Disco Magic) staje się tematem niemieckiej niedzielnej audycji rozrywkowej. Innym znanym utworem artystki jest ‘’Seminando amore’’ (Disco Magic).

Następnie, dołączając do niemieckiej wytwórni płytowej, stała się Evadą, a dzięki utworowi tanecznemu „OOh My Love’’ (Research PCM Record CH) Zanet/Valsiglio/Carrasco, szybko pnie się na szczyt szwajcarsko-niemieckiej listy przebojów.

W 1984 r. uczestniczyła w trasie Giro Mike z Mike’em Buongiorno, Toto Cutugno itp. w swoim niesamowitym show „Barbarella Show’’ ze spektakularnymi choreografiami, setami i różnymi tancerzami.

Z duetem Samoa Park nagrała utwory „Tubular Affairs’’ (Zanza Record) i „Monkey Latino’’, z którymi osiągnęła czołową dziesiątkę w całej Europie.

Obecnie zajmuje się produkcjami artystycznymi i płytowymi, odnajdując młode talenty w całych Włoszech dla znanej wytwórni płytowej. Swoje bogate doświadczenie oferuje wielu szkołom śpiewu, jest „mistrzem interpretacji”, szczegółem, który czasem wymyka się współczesnej nauce klasycznej. Dziś jest utalentowanym i odnoszącym sukcesy producentem artystycznym.

 

 

https://www.facebook.com/infomusic80902k

No comment

Dodaj komentarz

Loading