Header

Elen Cora

Elen Cora to gwiazda rosyjskiej sceny dyskotekowej, zaliczanej też do nurtu italo-disco nowej generacji.  Urodziła się 2 lutego 1985 roku w Krasnoyarsku (Rosja) jako Elena Korennykh Valentinovna. Już jako nastolatka zaczęła śpiewać, a swoją pierwszą piosenkę napisała gdy miała 11 lat. Cztrery lata później, w wieku 15 lat brała już lekcje u profesjonalnej śpiewaczki operowej Alli Severyaniny. To ona odkryła w Elen talent i zachęciła do dalszej kariery. Jednak za namową rodziców zaczęła studiować języki obce. Ostatecznie porzuciła studia aby zająć się swoją pasją do muzyki. W 2008 roku  Elen połączyła siły z rosyjskimi entuzjastami Italo-Disco i rozpoczęła pracę nad własnym albumem z piosenkami ukierunkowanymi własnie w stylu disco. Dwóch bardzo utalentowanych kompozytorów, Oleg Rysev (Olegris) i Alexander Korolev (Abbsynth) wraz z Andrew Mosckalevem (autorem tekstów), napisali dziesięć pięknych piosenek w klasycznym stylu Italo-Disco. Pierwszy album o nazwie „Inside My Disco” został wydany cyfrowo pod koniec 2009 roku i natychmiast stał się popularny w Internecie. Wcześniej, w 2007 roku Elen wyjechała do Nowosybirska gdzie poznała swojego przyszłego męża – muzyka Vitalya Polozova. Para pobrała się 23 września 2009 roku, a rok później urodziła się im córka Anastasia.  Poza życiem prywatnym razem dzielą swoją pasję do muzyki, bowiem tworzą duet Siberian Heat od 2011 roku. Na rynku rosyjskim znani są również jako Студия-80. Pod tym szyldem wydali swój album w ojczystym języku. Elen Cora zajmuje się głównie śpiewaniem, ale też tworzy własne kompozycje i pisze do nich teksty.
W 2011 roku ich wspólna praca jako Siberian Heat i Elen Cora zostaje wydana na płycie kompaktowej „Number One” przez wytwórnię Enery Level. Rok później Elen nagrywa swoją solową płytę „House Of Cards” wydaną przez SP Records. Równocześnie wraz z mężem jako Siberian Heat nagrywają album „Mystic Time” – wydany również w 2012 roku. Natomiast w 2015 roku duet nagrywa swój pierwszy winyl z 5 utworami Siberian Heat i jednym solowym numerem Elen – „Astronomers In China„. Obecnie Elen jak i sam projekt Siberian Heat mają uznaną pozycję wśród fanów i specjalistów związanych z nurtem Italo-Disco.
Początkiem 2020 roku ukazuje się dwa kolejne singiele zatytułowany „Storm” w języku angielskim oraz dla projektu СТУДИЯ-80, utwór „МЕТЕЛЬ”.

opracowanie: Artur Góralczyk dla RM80.pl

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz