Header

Digital Emotion

Holenderski zespół muzyczny, grający muzykę synth popową i Italo Disco, założony w 1983 roku z pomysłu piosenkarza Steve’a De Goede’a oraz choreografa Glena van Der Hoffa… Oczywiście dziś będzie troszkę o słynnym DIGITAL EMOTION.

Zespół produkowali holenderscy producenci Adams & Fleisner. W skład Digital Emotion wchodzili: Jean Francois-Colombo, Cickie De Beer i Myrna Balrak. W 1984 roku Francois-Colombo i De Beer poddali się wybieleniu skóry. Utwory zespołu były na licencji Cat „Crew” Music. Początkowo Digital Emotion wydawał albumy na płytach winylowych Break Records, a od 1989 roku na Independent Music Laber.

Pierwszym singlem Digital Emotion był utwór „Don’t Stop”, który w całości stworzono na elektrycznym basowym brzmieniu. W utworze bez przerwy powtarzały się słowa „Don’t Stop” nagrane komputerowym vocoderem. Kolejnym singlem była piosenka „Get Up, Action”. Oba nagrania zrealizowano w wersjach wydłużonych Extended i krótkich Snglowych. Jednak, te dwa pierwsze single nie odniosły sukcesu. Trzecim singlem był wydany na 12 calowym winylu utwór „Go Go Yellow Screen”. Na stronie B singla znalazł się zmiksowany z jinglami Master Geniusa utwór „Humanity”. W 1984 roku ukazał się singel „Steppin’ Out” stworzony z Peterem Slaghiusem.

Debiutancki album (Digital Emotion) ukazał się w 1984 roku. Na albumie ukazały się zmiksowane utwory „Get Up, Action”, „Don’t Stop” oraz „Go Go Yellow Screen”. Pozostałe nagrania „Electric Love”, „Humanity” i „The Beauty & The Beast” pozostawiono w oryginalnych wersjach.

W 1985 roku ukazał się drugi album „Outside In The Dark”, na którym znalazło się sześć utworów.

W 1986 roku ukazał się singel „Jungle Beat”. Na stronie B ukazała się instrumentalna wersja „Jungle Beat” zatytułowana „Jungle Drums”. W 1987 roku ukazał się singel „Dance To The Music” i jego instrumentalna wersja: „Tonight Is The Night”. W 1988 roku ukazał się zremiksowany singel „Get Up, Action”. Nowa wersja była rapowa.

W 1991 roku ukazał się album kompilacyjny „Mega-Mix” oraz album CD „The Best Of”.

 

 

https://www.facebook.com/infomusic80902k

No comment

Dodaj komentarz