Header

David Lyme

Prawdziwe imię i nazwisko, to Jordi Cubino Bermejo urodzony 22 listpada 1966roku. Hiszpański piosenkarz, autor tekstów i fotomodel.
Jest jednym z filarów tzw. dźwięku Valley, który zasłynął w Europie w 1980 roku. David Lyme swoje muzyczne warsztaty zaczynał w operach, a swoje powołanie do nurtu Disco odkrył całkiem przypadkowo. Przełomem w jego muzycznej karierze był rok 1985, wtedy to na rynku muzycznym pojawił się jego pierwszy singiel zatytułowany „Bambina”. W tym samym roku piosenkarzowi udaje się wylansować jeszcze jeden super hit „Let’s Go To Sitges”. Piosenka ta była śpiewana również w dwóch innych wersjach „Let’s go to Canariess”, oraz „Let’s go to Lloret”.
Popularność tego piosenkarza rosła z dnia na dzień z tygodnia na tydzień nie tylko dyskoteki w całej Europie grały jego przeboje, ale również na Filipinach, czy w Japonii gdzie przez wiele lat był bardzo popularny!
Maszyna zatytułowana David Lyme nie zwalnia tempa i powstają kolejne wspaniałe przeboje „Playboy” (1986), „I Don’t Wanna Lose You” (1986). Już w następnym roku (1987) możemy słuchać i bawić się na dyskotekach przy takim pięknym i tanecznym utworze tego artysty jak „Bye Bye Mi Amor”.
Kolejne lata piosenkarz spędza na koncertowaniu po Europejskich miastach w swoim studiu pisze teksty, tworzy muzykę, powstają kolejne piosenki takie jak „Never Say You Love Me”(1988), oraz „Lady” (1989). Lata 90’ to walka o byt na muzycznym rynku Euro i Italo w roku 1990 David Lyme wydaje swój ostatni singiel „Perestroika”, który nie odniósł już takiego sukcesu jak jego poprzednie piosenki.
Tym samym kariera dość barwna obfitująca, okraszona wielkimi przebojami, które rozgrzewały nie jeden parkiet w dyskotekach całej Europy w tym Polski dobiegła końca.
Pocieszające jest to że ten utalentowany artysta nurtu eurodisco nie spoczął na laurach zaszył się w swoim studio muzycznym i komponował muzykę dla innych artystów.
Jest on producentem, autorem muzyki do spotów reklamowych uznanych światowych koncernów między innymi Coca Cola, czy Chupa Chups. W roku 2004 wytwórnia muzyczna Sony Music wypuściła na rynek kompilację singli z dorobku tego hiszpańskiego artysty.
Oficjalny hymn Mistrzostw Świata FIFA 2006, który sprzedał się w ponad 2.000.000 egzemplarzy w trakcie uroczystości, to dzieło samego Davida Lyme.
Wchodząc na oficjalną stronę tego artysty możemy się dowiedzieć że ten piosenkarz nadal jest aktywny w muzycznym świecie, nadal tworzy muzykę, pisze teksty… nie tylko dla siebie, ale również dla innych gwiazd światowego formatu.
W listopadzie 2016 roku David Lyme nagrywa nowy utwór, który dostępny jest jedynie w formacie cyfrowym. Jak powiedział, zrobił to jako ukoronowanie swojej 30 letniej pracy jako artysta. Numer „Supersonic Love” utrzymany jest w tanecznym klimacie, jednak odbiegającym znacznie od tego, do czego przyzwyczaił swoich fanów w początkach swojej kariery jako David Lyme.

 

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz

Loading