Header

Confetti’s

Confetti’s to belgijski zespół newbeat’owy z lat 80-tych. Producentami byli Serge Ramaekers i Dominique Sas, czasami określani jako The Maxx.

Na scenie Confetti’s prowadził wokalista Peter Renkens i cztery tancerki Marleen, Tania, Hilde i Daniëlla. Zespół stał się jednym z pierwszych, którzy przebili się do mainstreamowej muzyki jako new beat. Ich najbardziej udanym okresem były lata 1988 – 1989 z międzynarodowymi hitami, takimi jak „The Sound Of C” i „C In China”. Inne bardzo popularne ich wydawnictwa to „Keep Smiling”, „C Countdown”, „C Day” i „Circling Stars”. Rok po wydaniu ostatniego singla „Put 'M Up” w 1990 roku, oryginalny skład Confetti’s został wycofany ze świateł reflektorów oraz ze sceny i grupa przestała istnieć.

W 1989 roku wydali swój jedyny album „92… Our First Album”

Jak powstał projekt Confetti’s?
Nazwę grupy zaczerpnięto od nazwy belgijskiego klubu CONFETTI’S w Brasschaat, niedaleko Antwerpii. Serge Ramaekers i Dominique Sas pracowali nad kampanią marketingową, aby zwiększyć rozgłos klubu. Jeden z barmanów z Confetti (Peter Renkens) stał się twarzą kampanii marketingowej i jednocześnie liderem grupy. W związku z sukcesem pierwszego singla „The Sound Of C”, powstał live projekt, a Confetti’s podróżował po świecie, aby promować swoją nową muzykę new beat. Na scenie wokalista Peter zawsze miał na sobie mundur kapitana z dziecinnymi dodatkami.

Co prawda, projekt Confetti’s został reaktywowany, przez mistrza tańca robotycznego Geerta Tanghe, w 2009 roku i koncertuje do dziś, ale to już zupełnie inna grupa i temat na zupełnie inny artykuł…

 

 

https://www.facebook.com/infomusic80902k

No comment

Dodaj komentarz