Header

CLICK

CLICK to meksykańska grupa grająca muzykę Pop i High Energy. Powstała w 1986 roku dzięki Tony’emu Barrerze (Tony Barrera), który był oficjalnym DJem i dyrektorem jednego z najbardziej znanych projektów muzycznych w Meksyku: Polymarchs.

Barrera wraz z Hernani Raposo osiągają porozumienie z wytwórnią MUSART, tworząc grupę muzyczną złożoną wyłącznie z meksykańskich dziewcząt. Po rozmowach z założycielami zostały wybrane: Adriana Camacho, Claudia Given i Susana. Ta ostatnia skontaktowała się ze swoją przyjaciółką Rocío Sobrado, aby również dołączyła do grupy, aby dać jej jeden ostrzejszy głos.

W 1977 roku, na początku jeszcze bez nazwy, grupa podpisuje umowę aż na dziesięć lat z wytwórnią Musart. Kiedy zdecydowali, że nazwa grupy będzie brzmiała CLICK, wchodzą do studia nagraniowego, by stworzyć swój pierwszy singiel o nazwie „Duri Duri (Baila Baila)”. Ten prosty utwór zyskuje nieoczekiwany sukces, który sprawia, że natychmiast kolejny utwór „Americano” staje się przebojem i wkrótce wydają pierwszy album zatytułowany „With Love For You” .

Po nagraniu tego pierwszego albumu powstaje sentymentalny związek między Susaną i założycielem, Hernani Raposo. Etykieta i zasady społeczne Meksyku nie pozwalały na ten związek, co zmusiło Susanę do wyboru pomiędzy dalszą przynależnością do grupy lub przejściem na emeryturę, aby kontynuować swój związek. Susana postanawia zrezygnować z grupy i poślubić Raposo. Wkrótce zastąpiła ją Luhana, która wkrótce opuściła grupę z powodu problemów osobistych, pozostawiając grupę jako trio, które odnotowuje kolejną niezwykłą produkcję w 1988 roku, wydając drugi i zarazem ostatni album „Click”.

 

https://www.facebook.com/infomusic80902k/

No comment

Dodaj komentarz