Header

Carino Cat

Duet Carino Cat powstał początkiem 2017 roku w Szwecji, w Sztokholmie. Tworzą go Andy Sandy (Raimo Andreas Sandberg) oraz Danny Swinger (Daniel Jakobsson). Andy od jakiegoś czasu miał swój własny projekt muzyczny – Freshspray, od dziecka jest perkusistą i wciąż udziela się wokalnie w innych projektach muzycznych. Daniel za to związany jest z projektem DDR Space Program. Kiedy obaj natchnęli się na siebie postanowili za namową Dannego nawiązać współpracę i w ten sposób powstał Carino Cat – projekt italo-disco mocno zakorzeniony w syntezatorowym brzmieniu rodem z lat 80-tych. Danny komponuje i nagrywa piosenki, natomiast Andy pisze teksty i udziela się wokalnie.
Ich pierwszy singiel Speed Undercover, który miał swoją premierę początkiem marca, okazał się jednym z najlepszych utworów nowej generacji italo-disco jakie pojawiły się tamtego roku, a grupa niemal uznana za odkrycie roku wśród fanów gatunku. Speed Undercover ukazał się jedynie w wersji cyfrowej i zawierał również utwór The Dancing Spirit. We wrześniu 2017 roku utwór został zamieszczony na 11 części słynnej serii ZYX Italo Disco New Generation. Kolejny utwór – Passion Of Love, aczkolwiek mniej przebojowy potwierdził dobry kunszt zespołu w kierunku muzyki italo-disco. Tym razem singiel ukazał się na czarnym krążku, wydanym w Stanach Zjednoczonych jeszcze w 2017 roku i również dołączył do kolejnej 12-tej odsłony składanki ZYX Music.
W 2018 roku nawiązują współpracę z Fredem Venturą, owocem czego staje się wydany przez Disco Modernism vinyl Balabina. Poza tytułowym utworem na krążku znalazły się jeszcze trzy wcześniejsze nagrania z Speed Undercover na czele.
Co ciekawe obaj muzycy podchodzili do swojego projektu dość luźno i początkowo nie planowali wydania albumu. Po prostu skupiali się na tworzeniu  nowych piosenek. Niemniej jednak w sierpniu 2019 roku ponownie przy współpracy z Fredem Venturą zostaje wydany pierwszy album zatytułowany „Attraction Of Heat”. Album pojawił się jednocześnie na płycie kompaktowej i winylowej jako jeden produkt. Do promocji płyty posłużył przebojowy utwór „Banda Di Baffi” do którego nakręcono wideoklip wzorowany na telewizyjnym występie.
Tak Andy jak i Danny przyznają, że słuchają dużo Iron Maiden, a jako swoje wzorce muzyczne i inspiracje w tym co tworzą jako Carino Cat wymieniają: Raffaele Fiume, Mike Cannon, Cyber People i Jimmy McFoy.

opracował dla RM80.pl – Artur Góralczyk

Newsy artysty

Teledyski artysty

No comment

Dodaj komentarz

Loading