Header

Birizdo I Am

Węgierski muzyk, kompozytor i wokalista nurtu italo-disco nowej generacji. Naprawdę nazywa się Layos Birizdo, urodził się 18  stycznia 1976 roku w Debreczynie. Na Węgrzech ukończył studia jako specjalista handlu i gastronomii. W 2004 roku wyemigrował do Wielkiej Brytanii i zamieszkał w Londynie. Tam też rozpoczęła się na dobre jego kariera muzyczna. W 2013 roku przyjmuje swój artystyczny pseudonim jako Birizdo I Am, podkreślając niejako swoje węgierskie korzenie i otwiera swoje własne studio nagrań – LadlooWorld Records.
Pierwszy singiel Maybe Baby został wydany latem 2014 roku przez rosyjską wytwórnię SP-Records, w owym czasie specjalizującą się w promowaniu nowych artystów italo-disco new generation. Utwór został doceniony i stał się dosyć znany wśród fanów gatunku plasując się na wysokich miejscach na listach przebojów wielu lokalnych stacji radiowych w Europie. Przez kolejne lata Lajos pracuje w studio i nagrywa kolejne piosenki bez większych sukcesów. W 2015 roku nagrywa utwór Mademoiselle, który jest też zapowiedzią pierwszej płyty o tym samym tytule. Jeden z utworów na płycie Lajos dedykuje swojej małżonce Melindzie Molnár, którą poślubił w lipcu 2011 roku.
Album ostatecznie wydany został w 2017 roku za sprawą wytwórni Italo Box Music z Polski. Jeszcze tego samego roku również przy współpracy z Italo Box Music zostaje wydany kolejny, drugi albumu Eretro Shock, z promującym go numerem Diamond Of My Heart. W tym samym czasie powstał też materiał na trzeci album artysty – Sound Of Yesteryear – 3rd Album. Pierwsze elektroniczne wydanie płyty miało miejsce latem 2017 roku, natomiast płyta CD ukazała się początkiem 2018 roku, ponownie dzięki Italo Box Music. Rok 2017 okazał się bardzo owocny dla Lajosa bowiem nawiązuje on też współpracę z Juanem Martinezem, hiszpańskim producentem i udziela się wokalnie w utworze Kiss Me Baby wydanym jako Stylove dla wytwórni Maxi Music.
Po krótkiej przerwie, latem 2018 roku Birizdo wydaje w wersji cyfrowej kolejny i jak na razie ostatni singiel Crying In The Night, który ma być zapowiedzią czwartego albumu artysty.

No comment

Dodaj komentarz