Header

Anastacia

Anastacia Lyn Newkirk, to amerykańska wokalistka urodzona 17 września 1968 roku w Chicago (Stany Zjednoczone).
Anastacia jest jedną z niewielu wokalistek, które same piszą teksty, komponują piosenki i zajmują się ich produkcją w studio. Początkowo z show biznesem związała się jako tancerka, wstępując między innymi. w teledyskach zespołu Salt’n’ Pepa.
Piosenkarka na scenie muzycznej zadebiutowała w roku 2000 albumem Not That Kind, który w jej rodzimym kraju został źle przyjęty natomiast w Europie krążek odniósł duży sukces zajmując miejsca w Top 10 europejskich notowań najczęściej kupowanych albumów muzycznych. A pochodzące z tego albumu nagranie „I’m Outta Love” dość długo gościło w stacjach radiowych w niemal całej Europie. Dopiero kolejny krążek Freak Of Nature z roku 2001 przyniósł jej światową sławę, na całym świecie krążek nabyło ponad 7,5 miliona ludzi.
Pierwsze 4 lata kariery Anastacii, to prawdziwe pasmo sukcesów muzycznych miliony sprzedanych płyt i rozgłos w świecie muzyki. Została uhonorowana niezliczoną ilością nagród na całym świecie. Stała się znana jako „Biała kobieta z czarnym głosem”!
Niestety w roku 2003 u piosenkarki wykryto raka piersi, przez co jej kariera została raptownie zatrzymana na nieco dłuższą chwilę. Anastacia nie poddała się jednak i zaczęła walczyć. Tuż przed operacją nakręciła teledysk do piosenki „Love Is A Crime” ze ścieżki dźwiękowej do filmu Chicago. Walkę z rakiem wygrała i od razu zaczęła pracę nad kolejnym albumem.
Anastacia bo tak nazywał się kolejny album został wydany w marcu 2004 roku. Znajdowały się na nim takie hity jak „Left Outside Alone”, czy „Sick And Tirem”. Piosenkarce w tym projekcie pomagali panowie Dallas Austin, Patrick Leonard, oraz David A.Stewart. Pomimo sporego sukcesu piosenkarka ocenia pracę nad albumem jako bardzo ciężką. Jak sama twierdzi. „po operacji nie mogłam się dostatecznie skoncentrować i napisać żadnego tekstu”. W ten krążek Anastacia włożyła dużo surowych emocji co było efektem jej przeżyć i trudnych chwil podczas pracy nad albumem.
W listopadzie 2005 roku został wydany album Pieces Of A Dream – Greatest Hits na którym znalazły się najlepsze utwory Anastacii, a także tytułowy singiel. Na płycie można było usłyszeć współpracę z włoskim piosenkarzem Erosem Ramazzottim.
21 kwietnia 2007 roku wyszła za mąż za swojego ochroniarza Wayne’a Newtona, a wkrótce bo 1 lipca 2007 roku artystka gościła na koncercie Concert for Diana zorganizowanym by uczcić 10 rocznicę śmierci księżnej Diany.
Heavy Rotation z roku 2008, to czwarty album studyjny nagrany przez tę amerykańską wokalistkę, który przez krytków i fanów piosenkarki został bardzo dobrze przyjety.
27 lutego 2013 roku piosenkarka poinformowała o nawrocie choroby i odwołała zaplanowaną trasę koncertową. Jesienią tego samego roku poddała się zabiegowi obustronnej mastektomii i późniejszej rekonstrukcji piersi.

Ważniejsze albumy:

2000 Not That Kind
2001 Freak of Nature
2004 Anastacia
2005 Pieces of a Dream
2008 Heavy Rotation
2012 It’s a Man’s World
2014 Resurrection
2017 Evolution

Ważniejsze single:

2000 I’m Outta Love
2000 Made for Lovin’ You
2000 Not That Kind
2001 One Day in Your Life
2001 You’ll Never Be Alone
2004 Left Outside Alone
2004 Sick and Tired
2008 I Can Feel You

No comment

Dodaj komentarz