Header

Wilki – 26/26

„26/26”, to 25 wybranych utworów + 1 na 26-lecie zespołu Wilki!

Robert Gawliński zawsze szedł na czele swojej muzycznej watahy pod wiatr, na przekór trendom, zwłaszcza tym muzycznym. I kiedy wszyscy świętują okrągłe rocznice istnienia zespołów, On – 11.05.18 równie przekornie celebruje… nieokrągłe, dokładne 26 lat od majowego debiutu w 1992 roku albumem zatytułowanym po prostu: „Wilki”.

Stoicko wytyczając własny muzyczny szlak od metafizycznego „Son Of The Blue Sky”, niezapomnianego „Elli Lama Sabachtani”, oryginalnej „Bohemy” z porywającym jak zwykle tekstem, karmiczne „Love Story”, po uwielbianą „Baśkę”, czy z humorem napisane „Przez dziewczyny”.

Nie wpadając w zasieki komercji, a jednocześnie zdobywając kolejne przyczółki wszelkich list przebojów – Wilki grają swoje rozpoznawalne dźwięki. Składy wilczego stada ulegały przetasowaniom, niektórzy odchodzili w „Cień w dolinie mgieł”, a Robert niezmiennie wyznawał jedną naczelną zasadę: „Niech mówi serce” i tak przez 26 lat zdobywał kolejne pokolenia sympatyków!

Hołdując credo: „Jeden raz odwiedzamy świat” z „Czystego serca” deklarując, że „Świat to fajne miejsce”. A słuchając tego 2-płytowego wydawnictwa, trudno się z nim nie zgodzić i nie wierzyć w to, o czym tak prawdziwie opowiada od ponad ćwierć wieku – życiu, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami. Nawet jeśli, albo właśnie dlatego, że jak śpiewa w utworze pt.: „Na krawędzi życia”, czasem przychodzi nam stanąć kontra sobie samym…

„26/26”, to album nie tylko dla przekornych! Premiera: 11.05.18

Tracklista:

CD 1
1. Eroll
2. Aborygen
3. Son Of The Blue Sky
4. Amiranda
5. Elli Lama Sabachtani
6. N’Avoie
7. Jeden raz odwiedzamy świat
8. Nasze przedmieścia
9. Cień w dolinie mgieł
10. Sen o Warszawie
11. A moje bóstwa płaczą
12. Moja Baby
13. Folkowy

CD 2
1. Baśka
2. Urke
3. Here I Am
4. Bohema
5. Słońce pokonał cień
6. Niech mówi serce
7. Love Story „Koniec Baby”
8. Czystego serca
9. Na zawsze i na wieczność
10. Przez dziewczyny
11. W drodze do marzeń
12. Świat to fajne miejsce
13. Na krawędzi życia

0

Dodaj komentarz

1