Header

ROXA – Aleja Marzeń. Antologia 1984-1986

„Aleja marzeń. Antologia 1984-1986” zbiera wszystkie zachowane nagrania zespołu Roxa, zremasterowane z najlepszych dostępnych źródeł i uzupełnione książeczką z historią zespołu, nieznanymi zdjęciami i tekstami wszystkich utworów. Album ukaże się 27 kwietnia nakładem GAD Records.

01. A ona tańczy
02. Ostatni raz
03. Rajskie ogrody
04. Kolorowy slajd
05. Twoje marzenia (Moje małe marzenia)
06. Zolo
07. Aleja marzeń
08. Miłość zła
09. Co mu jest
10. Czym jest miłość
11. Moje małe marzenia
12. Mocne zbliżenia
13. Gdy zabierzesz mi swoje ja
14. Który z nich
15. A ona tańczy (live)
Utwory 1, 4, 5 zarejestrowano w Polskim Radiu
Utwory 2-3 pochodzą z singla Tonpressu
Utwory 6-14 opublikowano pierwotnie na kasecie „Roxa”
Utwór 15 nagrano na festiwalu Opole ’85
Wszystkie utwory na CD zremasterowane z tzw. taśm studyjnych.
Większość pamięta jeden wielki przebój z 1985 roku, „A ona tańczy”. Warszawska grupa Roxa miała do zaoferowania jednak o wiele więcej. Potwierdza to antologia, zbierająca wszystkie zachowane nagrania tej warszawskiej formacji.
Powstały w 1984 roku zespół podbił serca publiczności przebojową muzyką inspirowaną nowofalowymi przebojami The Police i elektronicznymi poszukiwaniami przedstawicieli nurtu new romantic. W czasie niedługiej kariery Roxa grała i w Jarocinie, i w Opolu. Wygrała konkurs dla młodych artystów organizowany przez Savitor, dzięki czemu „A ona tańczy” ukazało się na kompilacji „Sztuka latania”. Wydali także singla dla Tonpressu i pełnowymiarowy album, który ukazał się jedynie w formie kasety magnetofonowej. Porywająca także dziś muzyka Roxy urzeka pięknymi melodiami i ciekawymi aranżacjami pełnymi syntezatorów z epoki. Taki pop uwielbiamy!
gadrecords.pl

0

Dodaj komentarz

1