Header

Mr Big – Defying Gravity

Jeszcze tego lata ukaże się najnowszy album zespołu Mr Big, który będzie nosić tytuł „Defying Gravity”. Następca krążka „…The Stories We Could Tell” z 2014 roku trafi do sklepów 7 lipca nakładem wytwórni Frontiers Music. W składzie zespołu usłyszymy oczywiście Paula Gilberta (gitara), Billy’ego Sheehana (bas), Erica Martina (wokal) i Pata Torpey’a (perkusja). Pat Torpey, u którego w 2014 roku zdiagnozowano chorobę Parkinsona nie był w stanie nagrać wszystkich partii bębnów na płycie. W rezultacie wspomógł go koncertowy perkusista zespołu Matt Star. Nagrywając nowy materiał grupa ponownie pracowała z producentem Kevinem Elsonem, który odpowiadał za brzmienie pierwszych czterech krążków Mr Big.

„Świetnie było wrócić do studia z naszym oryginalnym producentem” – mówi Paul Gilbert. „Kevin Elson nagrywał wszystkie nasze oryginalne albumy z lat ’80 i ’90 i ta magiczna chemia między nami a nim jest wyczuwalna również na „Defying Gravity”. Zasadniczo utwory nagrywaliśmy w studio na żywo. Przez wszystkie lata funkcjonowania zespołu mieliśmy okazję wypróbować wszystkie możliwe techniki rejestracji i doszliśmy do wniosku, że wciąż najlepszą metodą jest po prostu wspólna gra jako zespół”.

„Na żywo wraz z zespołem nagrałem również większość moich solówek. W ciągu ostatnich kilku lat ciężko pracowałem nad rozwojem moich umiejętności improwizowania co znalazło odzwierciedlenie na płycie”.

Lista utworów:
1. Open Your Eyes
2. Defying Gravity
3. Everybody Needs a Little Trouble
4. Damn I’m In Love Again
5. Mean to Me
6. Nothing Bad (About Feeling Good)
7. Forever and Back
8. She’s All Coming Back to Me Now
9. 1992
10. Nothing At All
11. Be Kind

rockmetal.pl

0

Dodaj komentarz

1