Header

Barbra Streisand – Walls

Barbra Streisand wydaje płytę z nowymi, oryginalnymi piosenkami. Album „Walls” ukaże się 2 listopada, a promuje go polityczny singel „Don’t Lie To Me”. 76-letnia Barbra Streisand udostępniła pierwszy singel „Don’t Lie To Me” z nowej, planowanej na 2 listopada płyty studyjnej „Walls”. Utwór opowiada o ponadczasowych wartościach, które artystka wyznawała przez całe życie i o których trzeba pamiętać także w dzisiejszych czasach. Wokalistka krytykuje w nim prezydenta USA, Donalda Trumpa. Cała płyta to kolekcja pięknych, ale jednocześnie zmuszających do refleksji kompozycji, z których część napisała sama Streisand, po latach wracająca do komponowania.

Poza nowymi utworami są tu też nowe wersje klasyków – „Imagine”, “What a Wonderful World” czy napisanego przez duet Bacharach/David standardu „What The World Needs Now”. Przedostatnią piosenką na płycie, idealnie odnoszącą się do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej jest „Take Care Of This House” autorstwa Leonarda Bernsteina i Alana Jay Lernera.

W trzech współskomponowanych przez siebie utworach na płycie – „Don’t Lie To Me”, „The Rain Will Fall” i „What’s On My Mind” – Streisand śpiewa o podstawowych wartościach, w jakie wierzy od początku swojej kariery. Poza byciem znaną ze swoich sukcesów wokalistką, aktorką, reżyserką, producentką, scenarzystką, autorką tekstów i muzyki Streisand jest też znaną aktywistką społeczną i filantropką.

Na nowym krążku współtworzyła aranżacje wszystkich utworów z Walterem Afanasieffem, Johnem Shanksem i Davidem Fosterem (wszyscy mają na koncie nagrodę Grammy za producenta roku) i członkiem Songwriter Hall Of Fame, Desmondem Childem. Najważniejsze przesłanie Barbry zawiera jednak tytułowy utwór „Walls” napisany dla niej przez stałych współpracowników, a prywatnie także przyjaciół artystki – małżeństwo Marilyn i Alana Bergmanów.

Tracklista:

1. „What’s On My Mind”
2. „Don’t Lie To Me”
3. „Imagine / What A Wonderful World”
4. „Walls”
5. „Lady Liberty”
6. „What The World Needs Now”
7. „Better Angels”
8. „Love’s Never Wrong”
9. „The Rain Will Fall”
10. „Take Care Of This House”
11. „Happy Days Are Here Again”

0

Dodaj komentarz

1