DJ Adamus

Dziś trochę o Adamie Jaworskim, kolejnym doskonale znanym Polskim producencie muzycznym i DJ’u w charakterystycznych okularach. Adam jest także doskonale znany jako dziennikarz radiowy i telewizyjny.
Urodził się 13 grudnia 1975 roku w Opolu, a znamy go pod pseudonimem DJ Adamus czyli 1/2 najpopularniejszego polskiego duetu klubowego – Wet Fingers.

Od 1993 pracował w opolskich rozgłośniach radiowych (Radio Prokolor, Radio Park, Radio Plus, Radio Ole). Karierę muzyczną rozpoczął w Opolu w 1996 jako gitarzysta zespołu 3K, z którym wygrał przegląd „100 godzin” i w katowickim studio nagrał płytę „EneDue” wydaną przez wytwórnię W Moich Oczach. Z 3K zdobył też GRAND PRIX na festiwalu Antena Polska Le Printemps de Bourges w 1997, co zaowocowała trasą koncertową na terenie Francji. Od 2000 skupił swoje działania na polskiej scenie klubowej. W 2004 roku wystąpił gościnnie w musicalu Romeo i Julia

Wet Fingers (DJ Adamus i Mafia Mike) wystąpił na Bydgoszcz Hit Festiwal, na Stokłosaliach 2011 oraz na Letniej Scenie Eski w Legionowie. Dwukrotnie występował przed DJ Tiësto: w 2009 i 2010 roku. Zespół Wet Fingers był współtwórcą ścieżki dźwiękowej do filmu „Sala Samobójców”. Utwór „Turn Me On” promował ten film. W 2012 duet skomponował utwór „Love Step Dub”, który został wykorzystany w filmie „Big Love”

Gdyby go zapytać ile ma utworów wyprodukowanych czy zagranych eventów – pewnie nie znałby dokładnej odpowiedzi. Wersja Wet Fingers „Hi Fi Superstar” uchodzi już za klasyka polskiej muzyki klubowej. W 2013 pracował nad oprawą muzyczną finału gali Fryderyki 2013. W tym samym roku rozpoczął współpracę z finalistką pierwszej edycji programu X- Factor, Adą Szulc. Muzycy wydali wspólnie płytę „1000 miejsc”, której premiera odbyła się 11 listopada.

 

 

30 sierpnia 2014 roku zaprezentował kompozycje, stanowiące oprawę muzyczną ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Impreza odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie było transmitowane na żywo w ponad 168 krajach.
W 2015 gościnnie wystąpił w filmie Wkręceni 2, gdzie wcielił się w rolę dj’a.

 

Krzysztof Michałek

Krzysztof Michałek

Jestem pasjonatem muzyki lat 80 i 90, miłośnikiem stylu Italo Disco, wielbicielem starych, dobrych Polskich hitów i wszelkiego rodzaju najnowszych przebojów New Disco i Italo Disco. Prowadzę serwis na Facebooku \"Info Music 80,90,2k\". Pasjonuję się szybkimi bolidami śmigającymi po torach Formuły 1. Lubię fotografować, amatorsko oczywiście. Zajmuję się też grafiką komputerową.

0

Dodaj komentarz

1