Digitalo

Rosyjski projekt muzyczny Digitalo założony przez Dmitrya Jazzz Vasiliyeva, który jest jednocześnie wokalistą, kompozytorem i autorem nagrań Digitalo. Do współpracy w grupie Dmitry zaprosił dwie panie, tekściarkę Annę Mukha oraz wokalistkę Annę Sulitsinę (Soulya).
Zespół rozpoczął swoją karierę w 2013 roku od przeboju „Girl From Russia”, który zyskał dużą popularność wśród fanów muzyki italo-disco. Piosenkę umieszczono na słynnej serii ZYX Italo Disco New Generation Vol. 4 w 2014 roku. Od tego czasu grupa nagrała wiele udanych kompozycji, spośród których warto wspomnieć np. „Love Me Endlessly”, „Digitalo” czy „Say Yes!„.

Końcem 2016 roku ukazuje się pierwszy album „Say Yes!” nakładem niemieckiej wytwórni ZYX Music. Album wydany na płycie kompaktowej zawiera wszystkie dotychczas nagrane utwory oraz dwa remixy pierwszego przeboju „Girl Fom Russia”. Wydawac by się mogło, że zespół spełnił swoje marzenie o wydaniu płyty, ale w lutym 2017 roku Digitalo wydaje w formie cyfrowej kolejny singiel – „Shining”. Tym razem we współpracy z polską wytwórnią Analog Language. Cyfrowa wersja maxi-singla zawiera 4 wersje utworu. We wrześniu tego samego roku Digitalo prezentuje się po raz kolejny na serii ZYX-a z nowa piosenką „Time To Love” specjalnie nagraną na ta okazję.

Teledyski artysty

0

Dodaj komentarz

1