Zespół 10cc powstał w 1970 roku, w Manchesterze i rozpoczął epokę supergrup, mających swe korzenie właśnie w tym mieście.

Zaczynali jako grupa muzyków sesyjnych w Strawberry Studios. W 1972 roku przenieśli się do wytwórni Jonathan King’s U.K. i nagrali pastisz hitu z lat 50. – piosenkę „Donna”.

Singiel niemal natychmiast trafił na 2. miejsce brytyjskiej listy przebojów, a kolejny – „Rubber Bullets” (1987), uplasował na szczycie.

W 1975 roku 10cc nagrali wielki hit – „I’m Not In Love”, który święcił triumfy także z oceanem. W 1976 roku, po wydaniu dwóch albumów, drogi muzyków 10cc rozeszły się. Z oryginalnego składu pozostali Gouldman i Stewart.

Zespół powrócił w 1978 roku z albumem „Bloody Tourists”, zawierającym kultowy dziś utwór „Dreadlock Holiday”.

Krzysztof Michałek

Krzysztof Michałek

Jestem pasjonatem muzyki lat 80 i 90, miłośnikiem stylu Italo Disco, wielbicielem starych, dobrych Polskich hitów i wszelkiego rodzaju najnowszych przebojów New Disco i Italo Disco. Prowadzę serwis na Facebooku \"Info Music 80,90,2k\". Pasjonuję się szybkimi bolidami śmigającymi po torach Formuły 1. Lubię fotografować, amatorsko oczywiście. Zajmuję się też grafiką komputerową.

0

Dodaj komentarz

1